האתר שלכם לא מאובטח? כנראה שלא הותקנה אצלכם תעודת SSL

תעודת SSL  המותקנת באתר מאשרת כי מוגדרת טכנולוגיית אבטחה או פרוטוקול המסייע בביצוע קישור מוצפן בין שרת, כגון שרת אינטרנט או אתר אינטרנט, ולקוח כמו דפדפן.

אישור SSL בעת בניית אתר תדמיתי או מכירתי הוא חיוני וחשוב במיוחד ומספק שיטת הצפנה ספציפית העוזרת ביצירת בסיס של אמון באמצעות חיבור מאובטח.

כשאתם גולשים לאתר המאובטח באמצעות תעודת SSL, אתה יכול להבחין ב https  הנמצא בתחילת כתובת האתר. כמו כן, הדפדפן מציג סמל נעילה בסרגל הכתובות, המציין שהחיבור מאובטח.

דוגמה: נניח שמבקר באתר שלך מבקר בדף מסוים ומשאיר את הפרטים האישיים שלו כגון: שם, שם משפחה, כתובת, טלפון תעודת זהות וכדומה. במידה והאתר שלך אינו מאובטח, קיימת אפשרות גבוהה שהמידע שהוזן עלול להיות חשוף לפורצים או למומחי סייבר המחפשים טרף קל ומהיר ברשת. עם זאת, אם האתר אינטרנט שלך מוצפן באמצעות SSL, הדפדפן יצור חיבור עם שרת האינטרנט, המידע מועבר בצורה מוצפנת וככה הסיכוי לזליגת מידע החוצה הוא כמעט ובלתי אפשרי.

תעודת אבטחה SSL המותקנת באתר כוללת את המידע הבא:

  • שם בעל התעודה
  • מספר סידורי של התעודה ומהו תאריך התפוגה שלה.
  • עותק של מפתח ובעל התעודה
  • האישור הדיגיטלי של אותה רשות שאישרה האכן התעודה תקינה.

למה צריך להתקין תעודת אבטחה SSL באתר?

הסיבה העיקרית לכך שאתה זקוק לתעודת SSL היא להצפין מידע רגיש שנשלח דרך האינטרנט כדי לספק גישה מאובטחת לנמען המיועד בלבד.

בין אם אתה הבעלים של בלוג או אתר מסחר אלקטרוני, אישור SSL הוא כבר לא מותרות.

להלן מספר סיבות מדוע תעודת SSL היא חיונית לאתר שלך:

מסייע בבניית אמון בקרב הלקוחות שלך: SSL בונה אמון ואמינות בקרב המבקרים כאשר האתר שלך מציג מנעול אבטחה בסרגל הכתובות של הדפדפן. כמו כן, זה עוזר לציין שהחיבור מאובטח וגם, בתורו, עוזר לך להראות למבקרים שאתה מתייחס ברצינות לנתונים שהם מזינים באתר שלך..

משפר משמעותית את מהירות האתר: אישור SSL מגדיל את מהירות האתר שלך מכיוון שהוא יקבל עדיפות בתוצאות מנוע החיפוש. HTTPS מסייע בשיפור מהירות הטעינה של דפי האינטרנט.

מספק חווית משתמש טובה יותר ונעימה יותר באתר: זה עוזר לספק חוויית משתמש טובה יותר למשתמשים מכיוון שהם מודעים היטב בכך שהאתר שלך מאובטח.

מגן על נתוני הלקוח המוזנים אצלכם באתר: עוזר בהגנה על נתונים רגישים, כגון פרטי כניסה, פרטי כתובת, פרטי תשלום המועברים על ידי הגולש לאתר האינטרנט שלך.

משפר את דירוג האתר שלך במנועי החיפוש (SEO): הוא משפר את חלק ניכר מקידום אתרים אורגני ע"י שיפור דירוג מנועי החיפוש כאשר גוגל שינתה את האלגוריתם כדי לתת העדפה לאתרים המאפשרים HTTPS. קיים קשר חזק בין HTTPS לדירוג גבוה יותר של מנועי חיפוש.

כיצד מתקינים תעודת אבטחה SSL באתר האינטרנט שלך

כדי להתקין SSL באתר האינטרנט שלך, עליך ליצור קשר עם החברה שמספקת לך את שירותי האחסון של האתר. התפקיד העיקרי של ספק האחסון הוא לאמת את זהותו של כל גורם שמבקש אישור ולוודא שאכן הפרוטוקול מותקן בצורה טובה ומידע שעובר מהמשתמש לשרת עובר בצורה מוצפנת ככל שניתן.

לאחר התקנת תעודת SSL  באתר, עליך ליצור קשר עם ספק האחסון שלך כדי להפנות מחדש אוטומטית את כל דפי ה- HTTP לכתובת החדשה HTTPS.

בשלב הבא עליכם לבדוק את כל הנכסים באתר, כגון תמונות, סקריפטים, גופנים וכן הלאה. לאחר מכן, תבטיחו שהם נטענים בכתובות אתרים אשר מופיעות תחת HTTPS כלומר מאובטחות.

לבסוף מנוע החיפש גוגל מעודד אותך להוסיף את כתובת ה- SSL של אתר האינטרנט שלך כנכס בתוך כלי מנהלי האתרים של גוגל.

לסיכום: אישור SSL באתר הוא חלק חיוני בפאזל בכל הקשור לאבטחת המידע שהגולש שלך מקליד אצלך אתר.

אם אתה הבעלים של אתר שאינו מאובטח, מוטב שתבצעו את התקנת תעודת האבטחה כמה שיותר מהר מכיוון שאתה צריך להראות למשתמשים שלך שהמידע שלהם שמור ושאתה מתנהל באחריות מלאה בכל מה שקשור למידע שהם מכניסים באתר.

זה נכון שאי אפשר להבטיח לגמרי שכל המידע שעובר ברשת הוא מאובטח ובטוח אם זה התקנת תעודת SSL באתר שלך בהחלט תקטין את הסיכוי בצורה משמעותית ותוסיף שכבת הגנה נוספת למידע המועבר באמצעות האתר שלך.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

מאמרים נוספים בנושא שיווק באינטרנט

מעוניין בשיחת ייעוץ ראשונית חינם לגבי העסק שלך?

השאר פרטים ואנו נחזור אליך בשעות הקרובות, מבטיחים!

לוגו ווב אקטיב - שיווק באינטרנט

חזרו אליי בבקשה לגבי
שיווק באינטרנט